Netradicinė pamoka PDF Spausdinti El. paštas
Ketvirtadienis, 14 Gruodis 2017 06:08

Popietė Davatkyne

Davatkyne3Šilavoto Davatkyno šeimininkės, muziejininkės Danguolės Lincevičienės pakviesti, gruodžio 12 d. mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai apsilankė šiame unikaliame Lietuvos kampelyje. Davatkyne

Kaip visada su šypsena ir nuoširdžiai pasitikusi muziejininkė Danguolė pirmiausia pakvietė pavaikščioti ir apžiūrėti visą Davatkyno teritoriją, visus namelius ir trumpai apie juos papasakojo. Po to visi sugužėjo į šiltai prikūrentą vieną iš trobelių, kurioje vyko edukacinė popietė ,,Advento tradicijos ir papročiai“. Tikybos mokytojos Elvyros Striaušienės padedami, vaikai giedojo giesmeles, prisiminė, kas yra adventas, kiek trunka, kokie simboliai, ką katalikams reiškia adventas, ką veikiame advento metu. Kaip gyveno ir ką veikdavo ,,davatkėlės“, buvusios Davatkyno gyventojos, papasakojo muziejininkė Danguolė. Logopedė Vilija Zablackienė

su ketvirtokais papasakojo gerojo Samariečio istoriją, aptarė, ko galima iš šios istorijos pasimokyti. Muzikos mokytoja Lijana Sarnickienė pamokė labai gražių advento dainų. Jas dainuodami, visi popietės dalyviai atliko meditaciją su žvakelėmis, kurios metu mintyse pasižadėjo iki Kalėdų neprašomi atlikti bent vieną gerą darbą. Po to vaikai minė mįsles, pradinių klasių vyr. mokytojos Daivos Kamarauskienės ir ketvirtokų pamokyti žaidė ,,Jerubę“, vaišinosi šeimininkės Danguolės išvirta kvapnia žolelių arbata ir sausainiais...

Išlydėdama D. Lincevičienė visus apdovanojo nepaprastais šventais (Apaštalinio Nuncijaus pašventintais) paveikslėliais. Mokytojos šeimininkei dėkojo už šiltą priėmimą, mokiniai – už jaukų pabuvimą drauge, už naują patirtį, už papildytas žinias, už galimybę bent trumpam prisiliesti prie to paprasto, bet tokio mielo ,,davatkėlių“ gyvenimo.

Tikybos vyr. mokytoja E. Striaušienė

2024 m. gegužės 19 d. sekmadienis