Darni mokykla PDF Spausdinti El. paštas
Penktadienis, 08 Balandis 2016 12:43

Dalyvaujame programoje „Darni mokykla“

darni mokyklaMokykla dalyvauja darnaus vystymosi įgūdžių formavimo programoje „Darni mokykla“, kurios tikslas – ugdyti visuomenės sąmoningumą, suteikiant žinių ir gebėjimų, reikalingų kurti darnias ugdymo įstaigų bendruomenes, gebančias veiksmingai valdyti ir naudoti išteklius, derinant aplinkos apsaugą, socialinį teisingumą ir ekonomikos vystymąsi.

Programos trukmė: 2015 m. spalio mėn. – 2016 m. spalio mėn.

Programos iniciatoriai: Lietuvos vaikų ir jaunimo centras ir AB LESTO.eko pėdsakas

Iniciatyvą palaiko LR Švietimo ir mokslo ministerija

Partneriai: VšĮ PTO, UNO PARK.

Programos „Darni mokykla“ koordinavimo ir vykdymo komanda mokykloje:

Aldona Kaminskienė – programos koordinatorė;

Rita Kišonienė, Laima Astrauskaitė, Gintautas Čepulinskas, Ona Mieldažienė, Lijana Mieldažienė, Dovilė Martusevičiūtė, Ariana Žilionytė, Kornelija Radžiūnaitė, Živilė Igliškytė – vykdytojai.

Programos pirmasis žingsnis – unikalus Ekologinio pėdsako tyrimas. Internetiniam tyrimui programos vykdymo komanda surinko ir pateikė duomenis apie mokyklos elektros ir šildymo sąnaudas, suvartojamo maisto ir mokymuisi reikalingų medžiagų kiekį, moksleivių ir mokytojų mobilumo būdus bei atliekų apimtis ir gavome Ekologinio pėdsako skaičiavimo rezultatus. Smagu, kad mūsų mokykla yra pakankamai darni su gamta.

Tačiau pagerinti rezultatus visada galime. Programos mokykloje vykdymo komanda pasirinko 2 prioritetines sritis ir sudarė veiksmų planą, kuriame numatė veiklas rodikliams „Vanduo“ ir „Atliekos“ pagerinti. Taip pat sieksime į programą įtraukti daugiau bendruomenės narių.

Projekto koordinatorė Aldona Kaminskienė

2024 m. balandžio 19 d. penktadienis