Miško bičiuliai gilino žinias PDF Spausdinti El. paštas
Ketvirtadienis, 29 Balandis 2010 18:40

misko_biciuliaiJaunųjų miško bičiulių pakopų normatyvai – tai viena iš sambūrio formų, skatinanati jaunuosius miško bičiulius  domėtis miškininkystės, miškosaugos, ekologinės miškininkystės pagrindais, įsijungti į miškotyros darbus. Šiuos normatyvus ryžosi laikyti 11 jaunųjų miško bičiulių narių . Reikėjo atsakyti į daugybę testo klausimų, įminti sudėtingų gamtamokslinių mįslių. Išsamūs atsakymai į klausimus parodė, kad mokiniai net ir nuklydę gebėtų orientuotis miške, atskirtų nuodingus augalus ir grybus nuo nenuodingų. Mokėtų įsirengti stovyklavietę, nepakenkdami gamtai. Vaikams ne naujiena ir daugelis praktinių darbų. Jie moka teisingai pasodinti medelį, žino, iš kokio medžio geriausia gaminti inkilus.

Pirmosios pakopos normatyvus išlaikė šie mokiniai: M. Lincevičius, G.Mieldažytė ir P. Mieldažys  iš 31 galimų balų surinko 31 balą.Šeštokai išlaikė puikiai. Penktos klasės mokiniai R. Masikonytė – surinko 28 balus, I. Klimavičiūtė – surinko 28 balus ir L. Seniūnaitė – surinko 29 balus. Penktokų žinios įvertintos labai gerai.

Antros pakopos normatyvus išlaikė šie mokiniai :  L. Kačergytė iš 40galimų balų surinko 39 balus, E. Jonelytė – surinko 38 balus , L. Zienius – surinko 38 balus ir I. Friclerytė- 29 balus.

Trečios pakopos normatyvų žinias pagilino devintokė G. Igliškytė, kuri iš 30 galimų balų surinko 29 . Mokiniai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis ir įgijo teisę gauti  pažymėjimus.

Be teorinių žinių miško bičiuliai atliko ir praktinius darbus . Nebūdami abejingi, kad

miškai ir pakelės, upės ir ežerai yra paskendę šiukšlėse, mokiniai įsijungė į akciją     ,,Darom 2010”. Akcijos metu tvarkėme ne tik savo mokyklos aplinką, bet ir dalyvavome Mikalinės miško tvarkymo talkoje. Kaip ir kiekvieną pavasarį, kėlėme inkilus paukšteliams. Buvo iškelta 18 inkilų , kuriuos pagamino jaunieji miško bičiuliai, vadovaujami technologijos mokytojo S.Starkaus.

Dalyvaukime miško bičiuliukų veikloje, skaitykime stebuklingą gamtos knygą ne tik mintimis, bet ir darbais. Linkiu naujų žinių, nepatirtų įspūdžių, susitikimų, dar glaudesnio ryšio su gamta.

JMBS vadovė R. Kišonienė

2024 m. kovo 29 d. penktadienis