Tarmių metams paminėti PDF Spausdinti El. paštas
Pirmadienis, 02 Gruodis 2013 07:04

NETRADICINIO UGDYMO DIENA

PB286424Lapkričio 28 d. pradinukai rinkosi apibendrinti etninės kultūros projektą ,,Pažink Lietuvą per tarmes“. Kaip ir vyresnių klasių PB286431 2mokinių, taip ir ši pradinukų diena buvo skirta Tarmių metams paminėti. Įgyvendinant projektą, sau kėlėme nemažus tikslus: domėtis savo gyvenamosios aplinkos tarme, praplečiant žinias ir apie kitas tarmes, puoselėti krašto papročius bei tradicijas, kūrybiškai perteikti savo mintis ir žinias. Tad ir "išvykome" į neakivaizdinę kelionę po skirtingus Lietuvos regionus.

Netradicinio ugdymo dieną pradėjome posmais iš A. Matučio eilėraščio ,,Skambioji kalba“. Kiekvienai klasei teko paruošti priskirto etnografinio regiono pristatymą, ,,nuausti“ būdingų raštų ir spalvų juostą. Pasikartojus tautinio kostiumo būdingiausius bruožus, klasės visiems pristatė tai, ką pavyko joms sužinoti. I - IV kl. mokiniai (mokyt. I. Plavaitienė) rinko medžiagą apie Žemaitiją. II kl. mokiniai (mokyt. L. Astrauskaitė) buvo atsakingi už Dzūkiją. Jie keletą mįslių, patarlių bei pasaką stengėsi pateikti dzūkiškai. Trečiokams (mokyt. R. Petkevičienė) pasisekė tuo, kad Aukštaitija kaip niekas kitas yra garsi savo kraštovaizdžiu. Tad jie galėjo pasakoti ir pasakoti nesustodami, ką turime aplankyti ten nuvykus. Na, o nuo visų pradinukų neatsiliko ir patys mažiausieji priešmokyklinukai (mokyt. D. Kamarauskienė), kurie piešiniais pristatė Suvalkiją.

Atlikus sunkų, svarbų darbą, renginio vedančioji visus pakvietė pasižiūrėti ir pasiklausyti tarmiškai skaitomų pasakų, atliekamų dainų. Besibaigiant užsiėmimams, visi susikibome rankutėmis, taip imituodami Lietuvos valstybės sieną, jos vientisumą. Skambant dainos ,,Žemėj Lietuvos“ įrašui, jam iš širdies pritarėme. Na, o namo skirstėmės aidint žemaitiškoms Ž. Žvagulio atliekamoms dainoms.

Pradinių klasių mokytoja

metodininkė L. Astrauskaitė