Graži iniciatyva PDF Spausdinti El. paštas
Pirmadienis, 18 Kovas 2013 11:26

Kovo_men_079Atsiliepdama į šalies mastu nuo 2011 m. vykdomą ilgalaikį projektąKovo_men_084 ,,Visa Lietuva skaito vaikams”, mūsų mokyklos bibliotekininkė iniciavo SKAITYMO BALSU savaitę, skirtą kovo 16-ajai, Knygnešio dienai paminėti. Kovo 12 – 15 d. 4-8 kl. mokiniai bei mokyklos darbuotojai skaitė pasakas, pasakėčias, eiliuotas pasakas priešmokyklinukams ir 1-3 kl. vaikams. Skaitymas buvo integruotas į tikybos, gimtosios kalbos, pasaulio pažinimo, dailės ir technologijų pamokas. Skaitė, su vaikais skaitytas pasakas aptarė logopedė V. Zablackienė, raštvedė D. Dabrišienė, mokytojos D. Kamarauskienė ir E. Striaušienė. Aštuntokai ir septintokės pasakas skaitė vaidmenimis, o ketvirtokai kartu su priešmokyklinukais pasaką ,,Ropė” dar ir inscenizavo. Išklausius skaitytų kūrinių, buvo prisimintos pamokančios lietuvių patarlės ,,Kaip šauksi, taip ir atsilieps”, ,,Ką darai, daryk gerai” ir kitos, kurias turėtume žinoti ir taikyti dirbdami, bendraudami. Vaikai piešė pasakoms iliustracijas, kūrė pabaigas.

Buvo malonu matyti, kaip vaikai susidomėję klauso skaitomų kūrinių, kaip vyresnieji noriai eina pas juos skaityti. Skaitymas balsu bet kokio amžiaus žmogui padeda nusiraminti, atsipalaiduoti, pailsėti nuo kasdienių darbų, rūpesčių, pajusti palengvėjimą, išlaisvinti fantaziją, pasvajoti, pasimėgauti gražia literatūrine kalba, sklandžiu pasakojimu. Skaitant vaikams balsu, stipriname bendravimo ryšius, tenkiname būtiniausius vaiko psichologinius poreikius, laviname jo kalbos ir socialinius įgūdžius, skatiname fantazijos ir intelekto vystymąsi. Skaitymas balsu vaikams yra kaip vitaminas, kaip vakcina nuo šiuolaikinio pasaulio grėsmių, blogų įpročių ir kvailų sprendimų. Tai pigiausias, veiksmingiausias ir seniausias ugdymo būdas. Skaitymo aistra, įskiepyta vaikystėje ir daugelį metų palaikoma balsu skaitančių vaikams suaugusiųjų, yra tikras visapusę vaikų raidą skatinantis vitaminas ir skiepas nuo daugelio visuomenės bei masinės kultūros keliamų pavojų.

Ačiū mokyklos administracijai, priešmokyklinės grupės bei pradinių klasių mokytojoms, suprantančioms skaitymo balsu naudą ir  palaikiusioms šią iniciatyvą.

Mokyklos bibliotekininkė E. Striaušienė

2024 m. balandžio 25 d. ketvirtadienis