AIDS dienos paminėjimas PDF Spausdinti El. paštas
Trečiadienis, 03 Gruodis 2014 12:42

PC018223,,AIDS: GERIAU ŽINOTI‘‘

Gruodžio 1 d. – pasaulinė kovos su AIDS diena.Šią dieną 8 - 10 kl. mokiniai minėjo integruotoje veikloje per biologijos pamokas.

Šiandien dar neišrastas vaistas, kurio pagalba ŽIV virusas būtų pilnai pašalintas iš žmogaus organizmo.Vis daugiau žmonių pasaulyje tampa neabejingais su ŽIV/AIDS susijusioms problemoms. Tai teikia viltį, kad AIDS grėsmė pasaulyje išnyks. Šiandieną svarbu mokiniams žinoti ligos užsikrėtimo, plitimo ir apsisaugojimo būdus. Šis protmūšis yra skirtas ir psichiką veikiančių medžiagų, t.y. alkoholio, tabako ir narkotikų bendrajai prevencijai vykdyti. Renginiui mokiniai ruošėsi iš anksto, nes jie turėjo užduotį – sukurti koliažus, kuriuose reikėjo atspindėti alkoholio, tabako, narkotinių medžiagų žalingą poveikį žmogaus organizmui.

Projekto metu buvo demonstruojamos skaidrės, kurios supažindino su AIDS ir ŽIV sąvokomis, ŽIV plitimo būdais, ligos simptomatika, galimais inkubacinio periodo etapais. Skaidrių žiūrėjimas ir atsakymas į pateiktus klausimus suteikė galimybę mokiniams pagilinti teorines žinias apie šią ligą. Aštuntokų auklėtoja K. Dabrišienė pasidžiaugė, kad mokiniams puikiai sekėsi atsakinėti į pateiktus klausimus, reflektuoti pildant testą. Taip pat žiūrėjome filmą ,,Rinkis gyvenimą“. Jis sukėlė daug apmąstymų ir pateikė bendraamžių minčių apie sunkias akimirkas gyvenime ir suteikė galimybę apmąstyti, kaip pasielgti vienu ar kitu atveju. Renginio pabaigoje mokiniai informacinių technologijų pagalba atliko testą.

Biologijos mokytoja metodininkė R. Kišonienė

Soc. pedagogė K. Dabrišienė