Šiaurės šalių savaitėje PDF Spausdinti El. paštas
Šeštadienis, 16 Lapkritis 2013 09:53

PB156420Tai Šiaurės šalių asociacijų ,,Norden“ federacijos kuruojamas projektas, kuriuo siekiama skatinti skaitymą, domėjimąsi Šiaurės šalių literatūra ir propaguoti švietimo idealus Šiaurės ir Baltijos regionuose. Pagrindinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitės mintis – kai į mūsų šalis ateina pats tamsiausias metų laikas, mes uždegame žvakes ir skaitome knygą.

Šįmet ši savaitė, jau šešioliktoji Lietuvoje, prasidėjo lapkričio 11 d. Jos metu mokyklose, bibliotekose organizuojami skaitymai balsu, parodos bei kitokie kultūriniai renginiai. Mūsų mokyklos priešmokyklinukai ir I – IV kl. mokiniai su savo mokytojomis dalyvavo integruotose lietuvių kalbos, dailės ir technologijų bei pasaulio pažinimo pamokose, kurios vyko netradicinėje erdvėje – Šilavoto kaimo bibliotekoje.

Užsiėmimus vedė bibliotekininkė D. Tamašauskienė. Jų metu vaikai žiūrėjo skaidres su žiemos Šiaurėje vaizdais, klausėsi pasakojimų, kuo tos žiemos ypatingos. Pasižiūrėję išsamų pristatymą apie vaikų rašytoją Astridą Lindgren, žvakių šviesoje klausėsi skaitomos knygos ,,Pepė Ilgakojinė“. Vaikams teko nupiešti Pepei kojines. Kaip ir kiekvienoje pamokoje, taip ir šioje veikloje, mokinių darbas buvo vertinamas – teko atsakinėti į klausimus ir už teisingą atsakymą gauti po atviruką su šių metų savaitės ,,Žiema Šiaurėje“ plakato vaizdu. Kai kurie mokiniai, ateidami į biblioteką, atsinešė ir savo jau nupieštą ,,Žiemą Šiaurėje“.

Mokiniai ir mokytojos dėkojo bibliotekininkėms E. Striaušienei ir D. Tamašauskienei už šiltą, malonų, įsimintiną žinių praplėtimą, už suteiktą galimybę bendradarbiauti.

Mokyklos bibliotekininkė E. Striaušienė

2024 m. kovo 29 d. penktadienis