Gamtos mylėtojų pagalba žvėreliams PDF Spausdinti El. paštas
Ketvirtadienis, 31 Sausis 2013 12:55

DSC01443Atbildėjo šėldama, sniegą versdama glėbiais, pūgomis grasindama žiemužė. Papuošė, išdabino mūsų žemę, apgaubė baltu puriu nuometu. Šiaurys vėjas kasdien vis labiau baldos, plėšo paskutinius ąžuolėlio lapus, mojuoja šaltu geležiniu kumščiu šiemet, kaip ir kiekvienais metais, mokykloje yra skelbiama akcija “Baltasis badas”. Akcijos  tikslas - supažindinti moksleivius su žvėrelių bei paukščių šėrimo svarba žiemą, jų gyvenimo bei mitybos ypatumais, išmokyti ne tik teisingai parinkti, bet miške sudėti pašarus, pažinti žvėrių pėdas sniege ir pabūti dar vienoje gamtos pamokoje. Pilnas  mokyklinis autobusiukas  prikrautas gėrybių mūsų miško draugams. Tai grūdai, riestainiai iš daržovių, morkos, šienas, kopūstai. Brendame, klumpame, verčiamės kūliais, bet širdyje gera. Juk reikia padėti vargstantiems, pagloboti juos.  Pagaliau mes - miške. Dairomės, grožimės, apžiūrinėjame sniege paliktus pėdsakus. Bandome atpažinti, kas juos paliko. Ir staiga, visų nuostabai, iš eglyno prieš pat mūsų nosis per pusnyną skrieja stirniukės. Kiek triukšmo, įspūdžių ir džiaugsmo! Tai jos mus sutiko ir kviečia į svečius. Gal kartais vargšelės užuodė skanėstus, o mes nesuskubome joms juos patiekti? Taip ir liko ši mįslė neįminta. Ar ilgai šiemet bus žiema, kokias išdaigas žada krėsti, ar speigas ledinis svilins, ar pūgos šėls? To mes nežinome. Bet tvirtai nusprendėme, kad nepaliksime be globos nei žvėrelių, nei paukštelių. Neveltui sakoma, kad už gerą atsilyginama geru. Mes padėsime jiems peržiemoti, o jie mus džiugins pavasarį ir vasarą savo nenuilstamais balsais ir trelėmis. Juk niekur tokio įspūdingo koncerto neišgirsi, tik miške pavasarį.

Tad kviečiame visus prisidėti prie šio kilnaus tikslo..

JMBS vadovė Rita Kišonienė

2024 m. balandžio 25 d. ketvirtadienis