Atostogų kelionės PDF Spausdinti El. paštas
Trečiadienis, 09 Lapkritis 2011 16:50

stumbraiIšaušus gražiam šeštadienio rytui jaunieji miško bičiuliai su muzikos ansamblio  bendraminčiais išsiruošė į gamtos ir meno pasaulį. Miško bičiuliai jau seniai turėjo svajonę pamatyti stambiausius Europos laukinius gyvūnus  - Lietuvos stumbrus, kurie yra saugomi ir įtraukti į  tarptautinę Raudonąją knygą. Šią svajonę įgyvendinome apsilankę Pašilių stumbryne. Stumbrų kaimenę stebėjome apžvalgos aikštelėje šalia aptvaro, kur saulėje šildėsi net 14 raguočių. Ekskursijos vadovas pasakojo apie europinio stumbro gyvenimo morfologijos ypatumus.

Kauno muzikos instrumentų muziejuje pirmiausiai apžiūrėjome lietuvių liaudies pučiamuosius instrumentus. Kitoje salėje mūsų laukė įdomi liaudiškų kanklių kolekcija. Kai kurios kanklės buvo su dvigubom, trigubom ir net keturgubom stygom. Matėme ir kankles, kurios turėjo tik penkias stygas, ir chromatines kankles. Vienos kanklės buvo ypač didelės, su storomis stygomis (bosinės kanklės). Apžiūrėjome tautiniais drabužiais aprengtas lėles, kurios “grojo” liaudiškais instrumentais ir “šoko”, o joms  vadovavo “dirigentas”, laikantis rankoje batutą (dirigento lazdelę). Kitame pastate mes apžiūrėjome gausią gramofonų ir fisharmonijų kolekciją. Buvo nedideli vargonai. Kai kas net paspaudė klavišus. Antrame aukšte mūsų laukė dumplinių instrumentų bei varpelių kolekcija. Kiekvienoje salėje, priklausomai nuo to, kokie instrumentai joje buvo, klausėmės tais instrumentai atliekamos muzikos įrašų.

Mokytojos L. Sarnickienė ir R. Kišonienė

2024 m. balandžio 26 d. penktadienis