Kaziuko mugė PDF Spausdinti El. paštas
Antradienis, 05 Kovas 2013 07:05

LINKSMINKIMĖS, LINKSMINKIMĖS, PAKOL MAŽI ESAM!

P3044535Tokiais žodžiais mokyklos pradinukai kovo 4 d. kvietė visusP3044544 atvykti į tradicinę Kaziuko mugę. Apsilankė tikrai daug mokyklos bendruomenės narių. Dalyvavo ir  Klebiškio pagrindinio ugdymo skyriaus ketvirtokai su mokytoju Rimu Židoniu.

Renginį pradėjo mokyklos penktokai, paruošę įdomių klausimų apie paukščius. Oi, nelengva buvo atspėti jų pavadinimus! ,,Kai teka medžio sula, čirena vieversys, mums labai gera tūnoti savo urveliuose ir kramsnoti šviežutėlaičius sliekelius, - pasakoja kurmiai. - Bus dar įdomiau, jei sugebėsite atspėti paukščių vardus. Taigi, susikaupkite ir iš dviejų paukščio pavadinimą apibūdinančių žodžių atspėkite tikrąjį jo vardą”. Kurmiai pristatė šiuos paukščius: pelėsakalis, vapsvaėdis, žuvėdra, vištvanagis, mėlyngurklė, erškėtžvirblis, gyvatėdis, raudonuodegė, pečialinda, karklažvirblis. Mokinius paruošė JMBS vadovė R. Kišonienė. Pradinių klasių mokiniai  klausėsi penktokų pasakojimo ir gebėjo atspėti beveik visus paukštelius, kurių pavadinimai yra sudaryti iš sudurtinių  žodžių. Be to, minėjome, kad kovo 4 – oji yra kovų, arba kovarnių, diena, kai šie paukšteliai mūsų padangėse pranašauja pirmuosius pavasario požymius.

Bet rinkosi pirkėjai, visiems norėjosi ir akis paganyti, ir skanumynų nusipirkti. Smagu buvo matyti, kaip nuo ,,prekystalių” dingsta pyragai, saldumynai, margučiai, verbos, gėlės, karoliukai... Teko pabūti ir pardavėjais, ir pirkėjais.

Po nelengvo darbo reikėtų ir pasilinksminti. Tad minėme mįsles, piešėme Kaziuką, žaidėme smagius žaidimus. Teko visiems išbandyti laimę atrakcionuose ,,Tenisas”, ,,Įvaryk balioną”, ,,Apauk kėdę” ir ,,Surink žirniukus”. Vieni laimėjo prizus visuose atrakcionuose, kitiems ne taip gerai sekėsi, bet nuotaika buvo puiki.

Šventė baigėsi apdovanojimais. Už originalius darbelius buvo įvertinti Ainoras (1 kl.), Eligijus (3 kl.), Rugilė (3 kl.)  ir  4 kl. mokiniai. Visoms Kaziuko mugėje dalyvavusioms klasėms įteiktos padėkos. Ačiū visiems!

Pradinių klasių vyr.mokytoja

D. Kamarauskienė