Jaunųjų miško bičiulių sambūris PDF Spausdinti El. paštas
Sekmadienis, 28 Balandis 2013 17:28

DSC01838Gražų  pavasario rytą rajono jaunieji miško bičiuliai sugužėjo į DSC01836Šilavotą. Atvyko mokiniai ir jų vadovai iš ,,Ąžuolo“ progimnazijos, Kunigiškių  m-klos, ,,Revuonos“ vid. m-klos ir Balbieriškio pagr. m-klos. Visi turėjome bendrą tikslą – išlaikyti JMBS pakopų testus, aplankyti Davatkyną ir, aišku, artimiau susipažinti ir maloniai pabendrauti.

Jaunųjų miško bičiulių pakopų normatyvai – tai viena iš sambūrio formų, skatinanti jaunuosius miško bičiulius domėtis miškininkystės, miškosaugos, ekologinės miškininkystės pagrindais, įsijungti į miškotyros darbus. Šiuos normatyvus ryžosi laikyti 11 jaunųjų miško bičiulių narių. Reikėjo atsakyti į daugybę testo klausimų, įminti sudėtingų gamtamokslinių mįslių. Išsamūs atsakymai į klausimus parodė, kad mokiniai net ir paklydę miške, gebėtų jame  orientuotis, atskirtų nuodingus augalus ir grybus nuo nenuodingų, mokėtų įsirengti stovyklavietę, nepakenkdami gamtai. Vaikams ne naujiena ir daugelis praktinių darbų. Jie moka teisingai pasodinti medelį, žino, iš kokio medžio geriausia gaminti inkilus.

Pirmos pakopos normatyvų žinias pagilino šie mokiniai: G.Galinytė, D. Martusevičiūtė, T. Mikalauskas, S. Sarnickaitė. Antros   pakopos normatyvus išlaikė šie mokiniai: D. Zujūtė, K. Maščinskaitė, D. Jonelis. Trečios  pakopos normatyvus išlaikė šie mokiniai: A. Kliokytė, M. Sabaliauskaitė, P. Jasiulevičiūtė, R. Martusevičiūtė.  Jų  žinios įvertintos labai gerai. Visi  mokiniai  įgijo teisę gauti  pažymėjimus.

Dalyvaukime miško bičiuliukų veikloje, skaitykime stebuklingą gamtos knygą ne tik mintimis, bet ir darbais. Linkiu naujų žinių, nepatirtų įspūdžių, susitikimų, dar glaudesnio ryšio su gamta.

JMBS vadovė R. Kišonienė

2024 m. kovo 29 d. penktadienis