Inkilų kėlimo šventė PDF Spausdinti El. paštas
Antradienis, 31 Kovas 2015 05:55

Visuotinė inkilų kėlimo šventė  ,, PASITIKIME SPARNUOČIUS ‘‘  Inkilų kėlimo akcija vyko kovo 23 d. Šilavoto pagrindinės mokyklos kieme IMG 9724

Laikotarpis nuo kovo 20 d. iki balandžio 22 d. pavadintas Žemės mėnesiu. Šį mėnesį kalbama apie Žemei iškilusius pavojus, apie darnaus vystymosi svarbą ir jo būtinumą. Bet svarbiausia yra praktinė veikla, susijusi su pavasario gaiva, su gyvosios gamtos atgimimu. Tai ir grįžtančių paukščių sutikimas, inkilų jiems gamyba, ir iškėlimas, medelių sodinimas, užterštos aplinkos tvarkymas bei daug kitų darbų. Tą galime ir privalome atlikti kiekvienas. Akcija pradėta nuo Jaunųjų miško bičiulių inkilų parodos, kuri puikavosi pirmojo aukšto foje.

Mūsų mokinių veiklą atvyko įvertiniti JMBS koordinatorius K. Tarasevičius. Diskusijos metu buvo įvertinta visų inkilų būklė ir padėkota visiems mokiniams už atliktus darbus. Iš viso buvo pagaminta 13 inkilų, bet iš jų buvo išrinkta 3 prizinės vietos:už meniškiausio inkilo pagaminimą apdovanotas Dominykas Martusevičius 6 kl.,už teisingiausiai sukaltą inkilą apdovanotas Erikas Seniūnas – 9 kl.,ir už orginaliausiai pagamintą inkilą apdovanotą Kornelija Radžiūnaitė – 6 kl. Šie mokiniai buvo apdovanoti Lietuvos ornitologų draugijos puodeliais su skirtingomis paukštelių nuotraukomis bei knygomis ir bukletėliais .Džiugu, kad visa mokyklos bendruomenė prisidėjo savo darbais prie šios akcijos ir padėjo iškelti inkilus mokyklos kieme. Nuo mūsų ekologinio sąmoningumo, nuo visų Žemės gyventojų gebėjimo suprasti ir spręsti ekologines, aplinkos apsaugos problemas, priklausys mūsų ateitis.

JMBS vadovė R. Kišonienė

2024 m. balandžio 20 d. šeštadienis