Pamoka netradicinėje erdvėje PDF Spausdinti El. paštas
Ketvirtadienis, 14 Lapkritis 2013 07:04

INTEGRUOTA VEIKLA NETRADICINĖJE ERDVĖJE

PB136362Atėjęs ruduo, artėjantis Advento laikotarpis visus kviečia susimąstyti, peržvelgti nuveiktus darbus. Tad neatsitiktinai II kl. mokiniai (mokyt. L. Astrauskaitė) kartu su tikybos mokytoja E. Striaušiene nutarė pamokas vesti Pažaislio vienuolyne.

Lapkričio 13 d. pagaliau įvyko ilgai laukta išvyka. Jos metu buvo integruotos lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo, dailės ir technologijų bei tikybos pamokos. Atvykus į vienuolyną, mus pasitiko vienuolė, kuri iškart pradėjo pasakoti visą vienuolyno atsiradimo, pastatymo istoriją.

Ekskursijos po vienuolyno kiemelius, pastatus metu susipažinome su meno kūriniais, su angelais, kurie yra Italijos meistrų darbas. Įspūdį padarė apsilankymas kamaldulių kriptoje, kurioje buvo laidojami mirusieji vienuoliai. Stebino ir išlikę freskos ant sienų bei lubų. Tada atėjome į muziejų, kuriame vyko edukacinė programa ,,Po Angelo sparnu“. Pasivaišinę šilta arbata, išklausėme pasakojimus apie Angelus, mokėmės juos atpažinti, su jais susidraugauti. Ir visi kibome į darbą – gaminti savo Angelą. Juos piešėme ant stiklo pagal paveikslėlį. O Angelų buvo visokių – ir spalvingų, ir vienspalvių. Svarbiausia, kad jie piešti su meile, galvojant apie jų svarbą kiekvieno iš mūsų gyvenime. Mes norime ir nebijome būti globojami. Kol džiūvo mūsų darbeliai, lankėme muziejaus parodas. Ekspozicijose suradome tikrus vienuolyno lobius. Kadangi viskas 2011 m. renovuota, tai stebino vertybių pateikimo mechanizmai. Namo vykome savo rankelėse spausdami patį brangiausią darbelį – globėją Angelą.

II kl. mokytoja L. Astrauskaitė ir

tikybos mokytoja E. Striaušienė