Netradicinio ugdymo diena Kaune PDF Spausdinti El. paštas
Penktadienis, 05 Gruodis 2014 13:27

PC048231Gruodžio 4 d. 3 – 4 kl. mokiniai išvyko į lietuvių kalbos pamoką netradicinėje erdvėje – prisiminti artėjančių švenčių tradicijas ir papročius šalia Kalėdinės ,,debesų eglės“ Kauno Rotušėje. Ji išties įspūdinga, tarsi kabanti ore. Pagaminta iš putplasčio puodelių, didžiulių angelų ir šviečiančių lempučių. Visa konstrukcija pakilusi į kelių kilometrų aukštį baltais pūkiniais debesimis. Tokia eglė turi simbolinę jungtį tarp žemės ir dangaus – kabančiomis sidabrinėmis grandinėlėmis galima įžiebti po savo žvaigždę. Visi taip pat norėjo nusifotografuoti šalia išradingai pagamintų angelų.

Kilo daug idėjų kūrybinių darbelių įgyvendinimui mokykloje. Nepastebimai pradėjome dalintis mintis apie savo šeimose puošiamas tradicines eglutes, apie papročius bei tradicijas, kurių laikomės. O ir atvykus Kalėdų Seneliui į svečius reikės pademonstruoti tai, ką esame išmokę – žaidimus-ratelius aplink eglutę. Stabtelėjus autobusui apžiūrėjome Vytauto bažnyčią, pravažiuodami pastebėjome ir Kauno pilį. Visa tai padėjo atgaminti pasaulio pažinimo žinias apie Vytauto laikų valdomą Lietuvą.

Apšilimui užsukome į ,,Akropolį“. Jame taip pat apžiūrėjome papuoštą eglę, kitas šventines dekoracijas. Visų širdelės pajautė, kad šventės tikrai ne už kalnų. Ketvirtokai išbandė savo taiklumą boulingo takelyje. O tuo tarpu trečiokai buvo susidomėję Kalėdine prekyba.

Grįžtant autobusas klegėjo nuo įspūdžių gausos, nuo pirkinių apžiūrinėjimo. Su tokia nuotaika daug lengviau laukti artėjančių Kūčių, šv. Kalėdų.

Pradinių klasių mokytojos L. Astrauskaitė

ir R. Petkevičienė