Šventų Velykų belaukiant PDF Spausdinti El. paštas
Trečiadienis, 12 Balandis 2017 08:47

20170407 101955Velykų belaukiant

Sveiks, pavasarėli, laukiamas vaikų!

Gėleles prikėlei Lietuvos laukų.

Tu perkūno ratais čia atvažiavai,

Žalio šilko batais pievom keliavai...

Kas gi nelaukia pavasario?! Ir ne tik dėl atbundančios gamtos...Juk pavasaris sutampa ir su visiems katalikams svarbiu Velykų laikotarpiu, kuris prasideda Pelenų trečiadienį, tai yra iš karto po linksmos Užgavėnių šventės, ir tęsiasi iki Sekminių, šiais metais - iki birželio 4 dienos.20170407 105136

Šešių savaičių laikotarpis iki šv. Velykų – Gavėnia. Todėl pradinukų netradicinio ugdymo dienoje ,,Velykų belaukiant“, kurią organizavo ir vedė mokytojos L. Astrauskaitė ir E. Striaušienė, pirmoji veikla buvo - viktorina ,,Gavėnia“ , kurios tikslas – prisiminti ir pakartoti, ką žinome apie Gavėnią.

Pažiūrėję skaidres bei prisiminę, ką kalbėjome per tikybos pamokas, klasių komandos sėkmingai atsakinėjo į klausimus. Pasidžiaugę rezultatais, ėmėmės kitos veiklos – Kristaus Kryžiaus kelio stočių apmąstymo, kurio tikslassuvokti, ko mus moko ši Jėzaus kančios istorija. Trečioji dienos veikla – mįslių, susijusiu su pavasariu ir jo darbais, spėjimas, žinomų patarlių ir priežodžių sudarymas iš atskirų žodžių junginių. Paskutinis Gavėnios sekmadienis – Verbų sekmadienis, todėl dar prisiminėme ir šio sekmadienio tradicijas bei papročius, pasimokėme verbinimo ,,burtažodžių“, gavę po šakelę kadagio, mokėmės, kaip neskaudžiai paverbinti savo šeimos narius.

Dienos veiklas papildėme ,,pavasariškais“ žaidimais ,,Višta, kiaušinis, viščiukas...bum“, ,,Aviža prašė“, ,,Klausė žvirblis“, ,,Kanapyčia“, o už teisingai atliktas užduotis, atsakytus klausimus, įmintas mįsles apdalinome saldžiais prizais.

Diena buvo turininga. Vaikai prisiminė, ką gero, kaip katalikai, gali padaryti Gavėnios metu, pasikartojo gero elgesio, bendravimo bei bendradarbiavimo taisykles, iš Kristaus kančios istorijos pasimokė, kad kiekvieną darbą, pareigą ar užduotį reikia dirbti kantriai ir visada rasti jėgų atlikti iki galo, nes kiekvienas prasmingas ir gerai atliktas darbas duoda vaisių.

Dėkojame visiems pradinukams už bendrą darbą, o už pagalbą - jų mokytojoms Rūtai Marcinkevičienei , Romai Petkevičienei bei Daivai Kamarauskienei, septintokėms Rūtai, Ramintai ir Ernestai.

Tikybos vyr. mokytoja E. Striaušienė

Pradinių klasių mokytoja metodininkė L. Astrauskaitė