Pradžia Atributika

PDF Spausdinti El. paštas

PA169442Projektas „Sveikatiada“ - socialinė iniciatyva, kuria ugdomi vaikų sveikos gyvensenos įpročiai. Organizuojamų renginių metu mokiniai plečia savo žinias ir supratimą sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo srityse. Tad pradinių klasių mokytoja metodininkė L. Astrauskaitė (4 kl.) ir biologijos mokytoja metodininkė R. Kišonienė (8 kl.) registravo šių klasių mokinius dalyvauti  respublikiniame projekte. Šių mokslo metų veiklos vadinasi PA149447,,Sveikos mitybos trimestras 2015". Siūlomos įdomios ir patrauklios veiklos mokiniams. Keletą iš jų įgyvendino ir mūsų mokyklos mokiniai.

Ketvirtokai (ir kai kurie aštuntokai) atliko testą ,,Rask skaniąją gėrybę: paslėptą vaisių ir daržovę!“. Įvairiomis kryptimis išbraukius net 22 pavadinimus, perskaitėme frazę ,,Šaunuolis, tu jau po truputį...“. Dar ketvirtokai iš atsineštų obuolių sudėjo ,,šypsenėlę“ ir sužinojo – ryškesnė spalva užtikrina didesnį vitaminų ir mikroelementų kiekį. Tiek ketvirtokus, tiek ir aštuntokus, atliekant testą ,,Tiesa ar melas?“, pateikti teiginiai privertė susimąstyti ir kvietė diskutuoti sveikos mitybos klausimais. Teisingai jį įveikę visi kartu perskaitėme ,,Staigmena!“. O integruotos pasaulio pažinimo ir biologijos pamokos metu visi gaminomės po ,,Vaisių ir daržovių kubą“. Raštu atsakėme į pateiktus klausimus, jį suklijavome. Skaitydami atsakymus, tarpusavyje dalinomės savo šeimos patirtimi, įpročiais sveikai maitintis. Aštuntokų parengtas pristatymas ,,10 patarimų, kaip sveikai maitintis“ nepaliko abejingų – verta atkreipti dėmesį į tai, ką valgome, kiek valgome, ar kasdien esame fiziškai aktyvūs. Ir namų darbų užduotį gavome – pažaisti su kubu prie bendro šeimos pietų ar vakarienės stalo.

Belieka užpildytą Grįžtamojo ryšio anketą ir keletos akimirkų nuotraukas nusiųsti šauniajai ,,Sveikatiados“ komandai.

Mokytojos L. Astrauskaitė ir R. Kišonienė

2024 m. balandžio 27 d. šeštadienis