Pradžia Atributika

PDF Spausdinti El. paštas

Balandžio 30 dieną Prienų Kristaus Apsireiškimo parapijos namuose vyko rajoninis meninio religinių tekstų skaitymo konkursas ,,Į Tave, Viešpatie, keliu savo širdį”, kurio tikslas – skatinti ir ugdyti mokinių dvasingumą, kūrybiškumą, originalumą, ugdyti ir puoselėti meninio žodžio suvokimą, pagarbą Dievui ir Šv. Raštui.IMG 2920

Konkursui ruoštis pradėjome dar prieš Velykų atostogas: pasitardami su lietuvių kalbos mokytojomis D. Dainiene ir V. Maščinskiene bei tikybos mokytoja E. Striaušiene, rinkomės tekstus, mokėmės juos ne tik mintinai, bet ir raiškiai skaityti. Kadangi pasiruošusių buvo daugiau, negu reikalauja šio konkurso nuostatai, balandžio 29 dieną mūsų mokykloje vyko skaitovų atranka – konkursas, kurį stebėjo ir vertino 8 ir 10 klasės mokiniai bei iš minėtų mokytojų sudaryta komisija.

Nelengva buvo atrinkti, nes kiekvienas skaitovas savaip žavėjo komisiją ir žiūrovus. Ilgokai tarėsi komisija, ir štai mokytoja D. Dainienė paskelbė, kad į rajoninį konkursą vyks Skaistė Radžiūnaitė – 2 kl., Laura Mateikaitė – 7 kl., Paulina Jasulevičiūtė – 8 kl., Raminta Martusevičiūtė – 9 kl. ir Indrė Mateikaitė – 10 kl. Kartu vyko ir Klebiškio prad. ugd. skyriaus mokiniai Gabrielius Granickas, Indrė Aponaitė, Dovydas Šavira ir Evelina Dobilaitė.

Rajoninis konkursas buvo organizuojamas trijose amžiaus grupėse, o dalyviai vertinami pagal šiuos kriterijus:pasirinkto teksto kokybė, atitikimas skaitovo amžiui bei gyvenimo patirčiai, gebėjimas suprantamai perteikti klausytojui pasirinkto kūrinio mintį (temą, idėją), gebėjimas įtaigiu žodžiu, mintimi ir emocija veikti klausytojus, gebėjimas išlaikyti pasirinktą objektą - pasakoti klausytojui, gebėjimaskalbėti garsiai, aiškiai, organiškai (natūraliai) ir, be abejo, pasakotojo kalbos kultūros kokybė – tartis, kirčiavimas ir kt.

Džiaugiamės, kad daugumą šių kriterijų atitiko , autoritetingos komisijos pastebėtos, įvertintos ir laureatėmis paskelbtos buvo mūsų mokyklos skaitovės Skaistė Radžiūnaitė, ypatingai sužavėjusi nesuvaidintu nuoširdumu, ir aktorinį talentą pademonstravusi Indrė Mateikaitė. Joms buvo įteikti Prienų rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pasirašyti diplomai, organizatorių paruoštos dovanėlės, o visiems dalyviams ir jiems pasirengti padėjusioms mokytojoms – Švietimo centro padėkos.

E. Striaušienė

2024 m. balandžio 28 d. sekmadienis