Pradžia Istorija Muziejus

Mokyklos muziejus PDF Spausdinti El. paštas

muziejus1Muziejus įkurtas 2002 metais. Jame kaupiami ir saugojami mokyklos istoriją atspindintys eksponatai: metraščiai, klasių nuotraukų albumai, medžiaga apie mokykloje dirbusius mokytojus, su mokykla susiję leidiniai, įvairūs dokumentai, apdovanojimai, mokytojų ir mokinių atsiminimai, mokyklai dovanoti suvenyrai ir kt.

Taip pat muziejuje sukaupta nemažai medžiagos apie Šilavoto kraštą: galima susipažinti su lankytinomis vietomis, žymiais žmonėmis,  bažnyčios istorija,  krašto praeitimi.

Parengti stendai, kuriuose eksponuojamos mokyklos vadovų bei beveik visų ankstesnių mokinių laidų nuotraukos. muziejus2Ekspozicija ,,Prie žodžių versmės“ skirta žymiems mūsų krašto žmonėms: visuomenės veikėjui, poetui Jonui Mačiui – Kėkštui, ilgamečiam Šilavoto klebonui Vincui Petruševičiui, poetui Gintautui Dabrišiui, gamtos mylėtojui Petrui Dabrišiui, poetei, Maironio muziejaus direktorei Aldonai Ruseckaitei.

Muziejuje taip pat yra nedidelė senųjų spaudinių kolekcija: laikraščiai ,,Varpas“, ,,Ūkininko patarėjas“ ir kt.,  XIX amžiaus I pusėje išleistas Naujasis testamentas, XX amžiuje išleisti įvairūs vadovėliai. Daugumą jų muziejui padovanojo buvęs mokyklos mokinys, dabar - VDA dėstytojas, dailininkas, menotyrininkas, restauratorius Juozas Algirdas Pilipavičius.

muziejus4Mokyklos muziejaus fondai nuolat papildomi įvairia mokinių ir mokytojų surinkta medžiaga bei kitais eksponatais.

Muziejuje lankosi svečiai, čia turintys galimybę plačiau susipažinti su mokykla. Mokytojai sukaupta medžiaga praturtina savo pamokas, naudoja ją klasių susitikimams. Mokiniai čia susipažįsta su krašto bei mokyklos praeitimi. Gyvybės mokyklos muziejui suteikia muziejininkų būrelį lankantys mokinukai, kurie mokosi rinkti ir tvarkyti kraštotyrinę medžiagą, pristatyti muziejų lankytojams.

2024 m. balandžio 29 d. pirmadienis