Erazmus+ PDF Spausdinti El. paštas
Pirmadienis, 19 Vasaris 2018 11:35

ix8glk16350Kaip atrasti, skatinti ir motyvuoti talentingus vaikus? Kuo skiriasi pažangus mokinys nuo ypač talentingo? Kaip padėti mokiniams atrasti savo stiprybes ir investuoti į jų auginimą? Kokių konkrečių veiksmų turėtų imtis mokytojai, tėvai, draugai, kad padėtų mokiniams pasinaudoti savo stiprybėmis asmeniniame ir akademiniame gyvenime?

2017 m. birželio 19-23 dienomis šias temas kartu su dalyviais iš Ispanijos, Kipro, Kroatijos, Vengrijos gvildeno Balbieriškio, Išlaužo, „Revuonos“, Skriaudžių, Šilavoto, Naujosios Ūtos pagrindinių mokyklų, „Ąžuolo“ progimnazijos, Stakliškių, „Žiburio“, Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijų ir Švietimo skyriaus komanda, birželio 19–23 d. dalyvavusi kvalifikacijos tobulinimo kursuose „Identify the Hidden Talent in Your Classroom“ Palerme (Italija). Mokymus organizavo DOREA švietimo institutas, tai buvo jau ketvirtieji Švietimo skyriaus ir Prienų r. mokyklų įgyvendinamo Erasmus+ programos KA1 projekto Nr. 2016-1-LT01-KA101-023077 „Profesionalios aplinkos Prienų rajono mokyklose kūrimas“ mokymai.

Kursus vedė kompetentinga lektorė, Pizos (Italija) universiteto dėstytoja Luisa Panichi. Kursai vyko anglų kalba, todėl pagerėjo anglų kalbos įgūdžiai. Dirbome grupėse, išklausėme teorijos, atlikome praktines užduotis. Visų pirma, mes patys turėjome apibūdinti talentingus vaikus, jų elgesį, bendravimą su klasės draugais. Sužinojome, kad talentingas vaikas skiriasi nuo gabaus vaiko pagalba.
  Mokymai buvo labai intensyvūs, įdomūs ir reikalingi. Mes įgijome daug teorinių žinių, kaip atpažinti talentingus mokinius. Teorines žinias išbandėme dirbdami grupėse, atlikdami praktines užduotis, suvaidinome keletą situacijų, diskutavome.

Turėjome puikią galimybę pabendrauti su kitų šalių mokytojais, pasidomėti jų švietimo sistemomis, mokymo būdais, pasidalinti džiaugsmais ir aptarti iškylančias problemas bei jų sprendimo būdus. Susipažinome su Italijos kultūra, architektūra. Labai džiaugėmės išvyka į Cefalu, populiarų kurortinį miestelį, įsikūrusį apie 50 km į rytus nuo Sicilijos sostinės Palermo. Esame dėkingi DOREA švietimo institutui už puikiai suorganizuotus mokymus.
         Švietimo skyriaus ir Prienų rajono mokyklų įgyvendinami Erasmus+ programos KA1 projektai telkia Prienų rajono švietimo bendruomenę, stiprina ryšius tarp mokyklų. Pabuvę mokymuose Palerme visi komandos nariai išsikėlėme panašius tikslus, stengsimės savo žinias pritaikyti praktikoje, dirbdami su mokiniais.

Pavaduotoja Virginija Maščinskienė

2024 m. gegužės 6 d. pirmadienis