Pradžia COMENIUS projektas Ispanija Tarptautinis Comenius C.O.M.I.C. projektas šauniai apibendrintas Ispanijoje

Tarptautinis Comenius C.O.M.I.C. projektas šauniai apibendrintas Ispanijoje PDF Spausdinti El. paštas
Trečiadienis, 19 Birželis 2013 07:54
DSC08631Prienų rajono Šilavoto pagrindinė mokykla 2011-2013 metais dalyvauja tarptautiniame daugiašaliame Comenius projekte ,,Į kūrybiškumą orientuotas tarptautinio bendravimo motyvavimas“ (C.O.M.I.C.) Projekto partneriai – Lenkijos, Danijos, Vokietijos, Graikijos, Ispanijos mokyklų mokiniai ir mokytojai. Projekto veikla finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Mokyklos, dalyvaujančios šiame projekte, skatino savo mokinius bei mokytojus bendradarbiauti, kuriant matematikos užduotis bei sprendžiant jas, stebėti orus ir lyginti savo stebėjimus su kitų šalių meteorologiniais reiškiniais, susirašinėti tarpusavyje, naudojantis IKT parengti įvairius pristatymus apie savo mokyklą, metų laikus, tradicines mūsų šalies sporto šakas, taip pat dalintis technologijų ir dailės pamokų metu sukurtais darbeliais bei atvirukais.
Mokiniai kūrė bendrą muzikinį pasirodymą – miuziklą, kurį pristatė prieš Kalėdas Vokietijoje, o Ispanijoje buvo surengtos Olimpinės žaidynės. Mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai tobulino užsienio kalbų įgūdžius ir komunikavimo kompetenciją dalyvaudami projekto partnerių susitikimuose užsienio šalyse, taip pat 2012 m. rugsėjo mėnesį užsienio partnerius priėmė savo mokykloje. Iš viso per dvejus metus į projektinius susitikimus išvyko 8 mūsų mokiniai ir 9 mokytojai.
2013 m. gegužės 12-17 dienomis Šilavoto pagrindinės mokyklos komanda vyko jau į baigiamąjį vizitą, kurį surengė projekto koordinatoriai – Ispanijos Paidos kolegijos ( taip vadinasi vidurinė mokykla Ispanijoje) mokytojai ir mokiniai. Susitikimo tikslas  mokiniams – išbandyti savo jėgas su bendraamžiais  Olimpinėse žaidynėse, o mokytojams – aptarti įvykusias projektines veiklas, apibendrinti bei įvertinti Comenius projekto vykdymo eigą, susitarti dėl ataskaitos ruošimo. Ir, žinoma, susipažinti su Ispanijos kultūra bei tradicijomis. Pagrindiniam šio vizito akcentui – Olimpinėms žaidynėms – mokiniai ruošėsi iš anksto. Jiems reikėjo išmokti žongliruoti, perprasti sudėtingus akrosporto elementus, parengti lietuvių liaudies šokį.
Miestas, kuriame mes apsistojome, pakerėjo savo grožiu. Denia – viena gražiausių poilsiaviečių Ispanijos Viduržemio jūros regione, esanti Kosta Blankos šiaurėje, 100 kilometrų nuo Valencijos ir 95 kilometrai nuo Alikantės. Šis miestas turi apie 44000 gyventojų ir yra Montgo Massif, kurio viršūnė – 750 metrų virš jūros lygio, prieškalnėje. Skaidri turkio spalvos jūra, saulėti paplūdimiai, nuostabūs kalnai, paslėptos įlankėlės ir įspūdingos uolos, palmės bei ryškiomis spalvomis pasipuošę žydintys medžiai bei krūmai – tai kraštovaizdis, kuris mus lydėjo visą savaitę. Be to, kilmatas čia saulėtas beveik visus metus, labai švelnios žiemos  ir labai malonios šiltos vasaros. Tiesa, mūsų vizito metu  nebuvo labai karšta, o ir trumpas lietutis kartais palynodavo.
Pirmąją vizito dieną laukė įspūdingas sutikimas Paidos mokykloje. Čia mokosi apie 770 mokinių ir visi jie mus pasveikino sporto aikštėje mosuodami projekte dalyvaujančių šalių vėliavėlėmis. Buvo įneštos šešių šalių vėliavos, o mokiniai visus pristatė kiekvienos šalies kalba. Kaip paskui paaiškėjo, lietuvišką tekstą padėjo paruošti vienas lietuvis, gyvenantis Denijoje. Vėliau, pasidalinę į mažesnes grupeles, susipažinome su mokykla ir mokiniais, kurie drąsiai klausinėjo apie mus pačius bei šalis, iš kurių mes atvykome.
Antrąją dieną aplankėmė miesto rotušę, kur mus priėmė valdžios atstovai, vėliau vykome į apžvalginę ekskursiją po senamiestį. Denija žavi nuostabia istorija. Apie 5000 metų čia kovėsi ir maišėsi skirtingos tautos: iberijiečiai, finikiečiai, graikai, kartaginiečiai, romėnai, vizigotai, maurai ir krikščionys. Jų bruožai nulėmė žmonių charakterį ir gyvenimo būdą, taip pat išliko daug archeologinių bei istorinių vertybių. Visa tai liudija Denijos pilis (Denia castillo),  pastatyta XI-XII a. po Kristaus. Iš jos atsiveria nuostabūs vaizdai į jūrą, kitas vietoves.  Senamiestis gerai išsaugotas, jame puikiai jaučiama Viduržemio jūros atmosfera. Miestas klesti žuvininkystės,  žemės ūkio, amatų, prekybos ir, žinoma, turizmo dėka.
Didelį įspūdį paliko apsilankymas Turizmo centre, kur mums demonstravo, kaip greitai ir skaniai paruošti Viduržemio jūros regiono patiekalus. Vakare vykome į Olimpinių žaidinių atidarymą mokykloje. Kaip ir dera tikroms žaidynėms, olimpinė ugnis buvo atvežta iš pačios Graikijos. Kiekvienos šalies atstovas, lydimas tautiniais drabužiais apsirengusių dalyvių, pristatė savo šalies komandą. Tiesa, komandos buvo mišrios, jas  sudarė  mokiniai iš įvairių šalių. Su nuostaba žiūrėjome profesionaliai paruoštą programą: mokiniai demonstravo žongliravimo, akrobatikos, šokinėjimo per virvutę įgūdžius, tai pat visi pristatė savo šalių liaudiškus šokius. Po žaidynių atidarymo mokytojai vyko į Andalūzijos namus, kur žavėjosi nepakartojamais Flamenko šokiais ir dainomis.
Trečioji diena buvo skirta varžyboms. Didžiuliame miesto stadione mokiniai rungtyniavo šuolių į tolį, estafečių, kamuolio metimo, bėgimo rungtyse. Čia nestigo emocijų ir azarto, o sirgaliai aktyviai drąsino ir palaikė visų šalių komandas. Žinoma, nugalėjo draugystė – specialiai pagamintais medaliais pasipuošė visos komandos.
Ketvirtąją susitikimo dieną leidome pramogaudami – mokiniams buvo organizuota irklavimo pamoka, o mokytojai plaukiojo laivu po Viduržemio jūrą. Vakare visų laukė Comenius projekto baigimo ceremonija, kuri vyko miesto kultūros centre. Čia vėl gėrėjomės įdomiai ir kūrybingai paruošta programa, žiūrėjome videofilmą, sukurtą apie projekto metu vykdytas veiklas. Atsisveikinimo vakarėlis vyko mūsų viešbutyje, kur kartu su mokytojais dalyvavo mokiniai, o taip pat ir šeimos, kuriose mūsų mokiniai gyveno.
Dėkojome ispanams už nepakartojamas dienas, praleistas šioje šalyje, už labai gerai surengtą priėmimą, rūpestį ir vaišingumą. Smagu buvo girdėti gerus atsiliepimus apie mūsų mokinius iš tų šeimų, kuriose jie gyveno.
Paskutinę dieną kartu su Graikijos ir Vokietijos komandomis vykome į ekskursiją po Valenciją.
Dalyvauti projekte mums tikrai buvo nelengva, nes reikėjo atsakingai pristatyti savo kraštą ir savo mokyklą, rūpestingai ruošti užduotis ir įsijungti į bendras projekto veiklas. Tačiau šio projekto nauda mokyklai yra didžiulė: labai svarbi įgyta patirtis, išlavinti įvairių sričių gebėjimai, pagerėję užsienio kalbų įgūdžiai, taip pat ne mažiau reikšmingas kitų šalių kultūrinės aplinkos pažinimas, užsimezgusi draugystė tarp mokinių ir mokytojų. Susidraugavus gaila skirtis, tačiau kiekviena pabaiga yra ir naujų dalykų pradžia. Su danais jau aptarėme galimybę po metų organizuoti mokinių mainus...
Šilavoto pagrindinės mokyklos mokytoja, projekto koordinatorė Laimutė Čepulinskienė,
direktorės pavaduotoja Virginija Maščinskienė
 

Straipsnių archyvas

2024 m. gegužės 19 d. sekmadienis

Mūsų kontaktai

Šilavoto pagrindinė mokykla
Šilavotas, Trakelio g. 1a
LT-59272 Prienų r.sav.
tel./faks. +370 319 41364
www.silavotas.prienai.lt
direktorius@silavotas.prienai.lm.lt
Įmonės kodas: 190198344

COVID-19

 

images

Paveiksliukas mokykloms2

 

Valgiaraščiai

 

10f51c1ea1c9aaa7ff902c9a8fe05db6

Autobusiuko grafikai

 

mokyklinis

Reagavimo į patyčias atmintinė

 

bullying-3096216 960 720-760x490

Pamokų laikas

laikrodisPamokų tvarkaraštis

Būrelių darbo laikas

13.25 - 14.10

14.15 - 15.00

         

 

 

1

© 2010-2011 Visos teisės saugomos Šilavoto pagrindinė mokykla